Zajęcia dodatkowe

Zajęcia taneczne Małe Kroki

Wyjątkowe zajęcia taneczne dla małych dzieci, które łączą różne formy ruchu z elementami śpiewu i aktorstwa. Zajęcia zaczynają się od solidnej rozgrzewki, która ma na celu rozgrzanie wszystkich partii mięśni potrzebnych do nauki różnych stylów tanecznych. Małe kroki to podstawy tańca towarzyskiego, nowoczesnego, klasycznego, a także kreatywne zabawy z muzyką. Najbardziej lubiana część zajęć to nauka choreografii do znanych i lubianych przez dzieci piosenek. Zajęcia mają charakter zabawowy, a podczas nich wykorzystuje się kapelusze, hinduskie chusty, pompony, żeby każdy mały tancerz znalazł coś dla siebie. Efekty pracy prezentowane są na pokazach, gdzie najmłodsi tancerze występują dla rodziców w specjalnie przygotowanych dla nich strojach tanecznych. Musicie uwierzyć na słowo, że są to najpiękniejsze „małe kroki” na świecie.

Sensoryka i Plastyka

Zajęcia manualne przebiegające w oparciu o niecodzienne techniki plastyczne przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Wspierają rozwój wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. „Sensoryka i Plasyka” wpływa na rozwój całego organizmu, stymuluje rozwój połączeń mózgowych, dzięki czemu dzieci sprawniej myślą i łatwiej dokonują syntezy i analizy myślowej. Zajęcia wpływają również na rozwój zdolności werbalnych u dzieci, ponieważ ośrodki mózgowe odpowiedzialne za pracę dłoni są usytuowane w mózgu blisko ośrodków mowy. „Sensoryka i Plastyka” to przede wszystkim dobra zabawa z fakturami, teksturami i kolorami.

English for Kids

Nauka angielskiego dla najmłodszych poprzez wykorzystanie piosenek, rymowanek i tańca. Jest to ciekawy, lubiany przez dzieci i jednocześnie bardzo efektywny sposób nauki. Poprzez naturalny kontakt z językiem podczas zabawy dzieci przyswajają słówka i osłuchują się z obcojęzycznymi zwrotami. Atrakcyjna forma zajęć sprawia, że nauka jest dla dzieci przyjemnością, co przekłada się na ich kompetencje językowe.

Trening kreatywności

Dziecko rodzi się z naturalną zdolnością do myślenia twórczego. Podczas treningów kreatywności pokazujemy dzieciom, jak myśleć niestandardowo. Zachęcamy do szukania nowych rozwiązań, zadawania pytań, eksperymentowania i samodzielnego tworzenia nowych produktów. Opieramy się na sprawdzonych programach nauczania twórczości dla dzieci. Posiadamy certyfikaty trenerów twórczości „Odyseja Umysłów”.

Teatr Cali Mali

Zajęcia wprowadzą dzieci w magiczny świat wyobraźni, gdzie wszystko może się zdarzyć. Każdy przedszkolak będzie mógł spełnić swoje marzenie o byciu postacią z bajki. Dzieci odgrywać będą wybrane przez siebie role, tworzyć kostiumy i scenografie. Zajęcia teatralne rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę, która staje się bardziej wyrazista i melodyjna, sprzyjają umuzykalnieniu, zwiększają płynność ruchów i budują u dziecka poczucie własnej wartości. Poprzez teatr mały człowiek może rozładować negatywne emocje, co dobrze wpływa na jego samopoczucie w przedszkolu.

Rytmika

Zajęcia wokalno-ruchowe dostosowane do wieku dzieci. Uczą poczucia rytmu, wyrabiają koordynację wzrokowo-ruchową i płynność ruchów. Zajęcia przebiegają w miłej zabawowej atmosferze, są zabawą dla najmłodszych i wsparciem dla nauczycieli w przygotowaniu występów przedszkolnych.

Rekrutacja 2022/2023

Zaczynamy rekrutację do grupy 3-4 latków i 5-6 latków na rok 2022/2023
Spodobała ci się nasza oferta - wypełnij formularz kontaktowy!

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z nami!

Nasze Przedszkole     Aktualności     Galeria     Zapisy     Kontakt

© 2017 OhSoFresh! Creative

CaliMali