fbpx
Zajęcia dodatkowe

Zajęcia taneczne ze szkołą Pro Dance

Wyjątkowe zajęcia taneczne dla małych dzieci. Zajęcia zaczynają się od solidnej rozgrzewki, która ma na celu rozgrzanie wszystkich partii mięśni potrzebnych do nauki różnych stylów tanecznych. Małe kroki to podstawy tańca towarzyskiego, nowoczesnego, klasycznego, a także kreatywne zabawy z muzyką. Najbardziej lubiana część zajęć to nauka choreografii do znanych i lubianych przez dzieci piosenek. Zajęcia mają charakter zabawowy, a podczas nich wykorzystuje się kapelusze, hinduskie chusty, pompony, żeby każdy mały tancerz znalazł coś dla siebie. Efekty pracy prezentowane są na turniejach, gdzie najmłodsi tancerze występują dla rodziców w specjalnie przygotowanych dla nich strojach tanecznych. Musicie uwierzyć na słowo, że są to najpiękniejsze „małe kroki” na świecie.

WARSZTATY SENSORYCZNE

„ŁAPKI W PAPKI”

Zajęcia manualne przebiegające w oparciu o niecodzienne techniki plastyczne przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Wspierają rozwój wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. „Sensoryka i Plasyka” wpływa na rozwój całego organizmu, stymuluje rozwój połączeń mózgowych, dzięki czemu dzieci sprawniej myślą i łatwiej dokonują syntezy i analizy myślowej. Zajęcia wpływają również na rozwój zdolności werbalnych u dzieci, ponieważ ośrodki mózgowe odpowiedzialne za pracę dłoni są usytuowane w mózgu blisko ośrodków mowy. „Sensoryka i Plastyka” to przede wszystkim dobra zabawa z fakturami, teksturami i kolorami.

MUSICAL ENGLISH

Nauka angielskiego dla najmłodszych poprzez wykorzystanie piosenek, rymowanek i tańca. Jest to ciekawy, lubiany przez dzieci i jednocześnie bardzo efektywny sposób nauki. Poprzez naturalny kontakt z językiem podczas zabawy dzieci przyswajają słówka i osłuchują się z obcojęzycznymi zwrotami. Atrakcyjna forma zajęć sprawia, że nauka jest dla dzieci przyjemnością, co przekłada się na ich kompetencje językowe.
Trening kreatywności
Dziecko rodzi się z naturalną zdolnością do myślenia twórczego. Podczas treningów kreatywności pokazujemy dzieciom, jak myśleć niestandardowo. Zachęcamy do szukania nowych rozwiązań, zadawania pytań, eksperymentowania i samodzielnego tworzenia nowych produktów. Opieramy się na sprawdzonych programach nauczania twórczości dla dzieci. Posiadamy certyfikaty trenerów twórczości „Odyseja Umysłów”.
Teatr Cali Mali
Zajęcia wprowadzą dzieci w magiczny świat wyobraźni, gdzie wszystko może się zdarzyć. Każdy przedszkolak będzie mógł spełnić swoje marzenie o byciu postacią z bajki. Dzieci odgrywać będą wybrane przez siebie role, tworzyć kostiumy i scenografie. Zajęcia teatralne rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę, która staje się bardziej wyrazista i melodyjna, sprzyjają umuzykalnieniu, zwiększają płynność ruchów i budują u dziecka poczucie własnej wartości. Poprzez teatr mały człowiek może rozładować negatywne emocje, co dobrze wpływa na jego samopoczucie w przedszkolu.
Rytmika
Zajęcia wokalno-ruchowe dostosowane do wieku dzieci. Uczą poczucia rytmu, wyrabiają koordynację wzrokowo-ruchową i płynność ruchów. Zajęcia przebiegają w miłej zabawowej atmosferze, są zabawą dla najmłodszych i wsparciem dla nauczycieli w przygotowaniu występów przedszkolnych.